Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Hodowcy

Hodowcy

Drugi wicemistrz Słowacji w kat. A - Eduard Buček

Eduard Buček to hodowca, który mieszka w Słowacji, w miejscowości Twardoszyn.

„Jestem najbardziej utytułowanym hodowcą okręgu Twardoszyn w ciągu ostatnich 25 lat. Ostatnie lata, jeśli wziąć pod uwagę okres do 20 lat wstecz, to wiele wygranych okręgowych, około 25 tytułów mistrza okręgu różnych kategorii, nie mniej drugich i trzecich miejsc. Jest jeszcze wiele nagród, o których przypominam sobie, kiedy spojrzę na jakiś puchar, a mam ich nieco ponad 300.”

SCHEMAT KARMIENIA GOŁĘBI DOROSŁYCH

W poniedziałek rano podaję karmę dietę, którą zwilżam Sedocholem i posypuję preparatem Mineral-Vit z firmy Elita. Wieczorem również karmę dietę, którą zwilżam Immuno-Zellem i posypuję proszkiem Amino-Witax.

Wtorek: karma 50% dieta oraz 50% Turbo. Do karmy dodaję Sedochol i Amino-Witax. Do wody podaję Tricho kokci stop EBU.

Środa:
Rano: karma Turbo, do karmy dodaję Olej Extra Energia, Probio-Mios z firmy Elita. Wieczorem: karma Turbo, którą zwilżam produktem Żelazo-Komplex i posypuję preparatem w proszku Dynamix.

Czwartek:
Rano: podaję mieszankę Champion oraz Magnez + L-Karnityna oraz Turbo-Mix 4 firmy Elita.

Wieczorem: do karmy dodaję Olej Extra Energia i Dynamix. Do wody podaję Jod-Form.

Piątek: karma bez grochu, jeśli gołębie są pełne, nie dodaję nic do karmy. Jeśli nie są całkiem pełne, rano jeszcze daję do karmy Magnez + L-Karnitynę, Dynamix i Turbo-Mix 4.

Sobota: rano podaję karmę bez grochu i trzy godziny przed koszowaniem podaję trochę diety. Przed koszowaniem podaję krople do nosa, aby oczyścić drogi oddechowe.

Przed długim lotem postępuję trochę inaczej. Dodaję jeszcze orzeszki i łuskany słonecznik.

Co trzy tygodnie przez 2 dni przeprowadzam leczenie dróg oddechowych lub trychomonadozy.

Jeśli chodzi o moje gołębie młode, to do wody po locie daję Bioelektrolix. W czwartek rano podaję Amino-Witax oraz Immuno-Zell, a wieczorem Dynamix. Po locie podaję karmę dietę, a do wody Elektrolit EBU. Wieczorem po ciężkim locie podaję Sedochol.

Wróć do przeglądania wszystkich hodowców

>