Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Hodowcy

Hodowcy

Duet P.& M. Wąsacz

Ten zgrany duet braci lotuje w oddziele 0293 Przeworsk.

Opisywany tandem nie specjalizuje się w danej kategorii. U Pana Piotra i Marcina gołębie muszą wygrywać z każdego dystansu! To ich główne założenie. Ich hodowla liczy w sumie około 200 sztuk, jest to liczba z gołębiami rozpłodowymi oraz młodymi, na zimę po selekcji starają się hodować około 140-150 sztuk gołębi.

Sposób prowadzenia i suplementacji hodowli jest dość prosty, w 80% gołębie dostają suplementy z firmy Elita. Przed lotami oraz parowaniem przeprowadzona zostaje kuracja dwoma antybiotykami przez około 10 dni. Gdy gołębie zniosą jajka dostają lek na trichomonadozę przez 7 dni.

Przykładowy tydzień podczas lotów w hodowli P. & M. Wąsacz: Od niedzieli do środy włącznie, gołębie jedzą z karmą raz dziennie Vital-Zell + Gastrofix + Probo-Mios (zaczynając od pierwszego karmienia po locie).

Jeśli chodzi o dodatki do wody to w niedzielę i poniedziałek gołębie piją wodę z Nowochol+Biotyna. Produkt ten świetnie wpływa na pracę nerek oraz oczyszcza wątrobę. Środa i czwartek to dni w których w menu gołębi gości Jod-Form, karma w tym dniu polewana jest Żelazo-Komplex. Turbo-Mix4 oraz Dynamix na cięższych lotach gołębie dostają nawet na 4 ostatnie karmienia. Karma wtedy zwilżana jest Olejem Extra Energia oraz Magnezem+L-Karnityną! "Gołębie po takiej suplementacji mają szczytową formę, która pozwala osiągnąć nam wysokie lokaty na listach konkursowych."

Młode gołębie praktycznie cały czas dostają do wody Mentol-Septic na przemian z Akwa-Septic - tutaj też pan Piotr wspomina, że to zupełnie im wystarcza, aby ich zdrowie było znakomite. Młode prowadzone są naturalnie, odbywają przed pierwszym lotem 10 treningów.

Wróć do przeglądania wszystkich hodowców

>